DPS Kąty - tlo
Widok standardowy Widok dla słabowidzących Czcionka standardowa Czcionka średnia Czcionka duża Drukuj

Aktualności

Z życia naszego Domu....

PRZEDSTAWICIELE NARODOWEJ AKADEMII NAUK PEDAGOGICZNYCH UKRAINY W KIJOWIE Z WIZYTĄ STUDYJNĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KĄTACH

 


8 lipca 2021 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy w Kijowie, którzy zapoznali się realizacją zadań z zakresu pomocy społecznej na przykładzie gminy Siennica i powiatu mińskiego. 


W spotkaniu uczestniczyli: Pan Witold Kikolski - Wicestarosta Powiatu Mińskiego, Pani Renata Małecka - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim oraz Pani Monika Wilk - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siennicy.

Mając na uwadze system pomocy społecznej, podczas spotkania, odniesiono się do spraw związanych ze wsparciem osób starszych w środowisku lokalnym, również w okresie pandemii Covid-19. Na Mazowszu seniorzy stanowią około 20% mieszkańców naszego województwa i jest to tendencja wzrostowa.

Jedną z form stymulowania aktywności społecznej i edukacyjnej seniorów są uniwersytety trzeciego wieku, których działalność w województwie mazowieckim została zaprezentowana podczas zorganizowanego spotkania.

Wizyta studyjna w Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbyła się z inicjatywy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie w ramach współpracy przy realizacji międzynarodowego projektu badawczego przez Narodową Akademię Nauk Pedagogicznych Ukrainy w Kijowie. Zdjęcia - Galeria Zdjęć


WAŻNE INFORMACJE DLA ODWIEDZAJĄCYCH  01.07.2021

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.07.2021 r., na okres próby, zostaje zniesiony zakaz odwiedzin i wstępu do budynków DPS w Kątach. Dla zachowania bezpieczeństwa Mieszkańców, każdorazowo należy ustalić telefonicznie z Kierownictwem Placówki zasady na jakich wejście może zostać zrealizowane. Nadal obowiązuje zachowanie reżimu sanitarnego: przed wejściem pomiar temperatury, dezynfekcja dłoni oraz zasłanianie ust i nosa.  Telefon kontaktowy: 25 799 19 07

 

Urodziny kwietniowe 27.04.2021

Jubilatom kwietniowym, życzymy wszystkiego najlepszego. Zdjęcia - Galeria zdjęć


Walentynki - 17.02.2021

Walentynki - coroczne święto zakochanych, było okazją do podjęcia kolejnych działań mających na celu integrację społeczności Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Podczas zaplanowanego w dniu 17.02.2021 roku spotkania uczestnicy zostali obdarowania słodkimi prezencikami, a także mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z wybraną osobą. Zdjęcia zamieszczone zostały w Galerii zdjęć. 

 

Święty Mikołaj - 22.12.2020

Opłatek wigilijny stanowi symbol przebaczenia i pojednania, znak przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim wyraża chęć bycia razem. Tej tradycji nie mogło zabraknąć w Domu Pomocy Społecznej w Kątach także w tym roku, choć odbyło się to w wymiarze symbolicznym ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. 
Tradycyjnie również nasz Dom odwiedził Święty Mikołaj, obdarowując wszystkich prezentami. Radość ze spotkania była wielka, a otrzymane prezenty ucieszyły naszych Podopiecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 


Świąteczne kolędowanie - 21.12.2020

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 21.12.2020 roku - nasz Dom wypełnił się dźwiękiem kolędy. Świąteczną atmosferę tworzył nie tylko wspólny śpiew, ale również roztaczający się blask choinki. Te uroczyste chwile upamiętniono na zdjęciach, które można obejrzeć w naszej Galerii.  


Podziękowania...

w imieniu całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Kątach przekazujemy serdeczne podziękowania dla: Pani Kingi Jury - Zastępcy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Agencji Rezerw Materiałowych Składnica w Niemcach oraz Harper Hygienics S.A. w Mińsku Mazowieckim za nieodpłatne przekazanie środków ochrony indywidualnej, płynów do dezynfekcji, podkładów higienicznych na rzecz wsparcia naszej placówki w walce z COVID-19. 


Zabawa Mikołajkowa - 07.12.2020 

Pomimo trudnej sytuacji, z jaką przychodzi nam się mierzyć, jest ktoś kto nigdy nie zawodzi - Święty Mikołaj, który odwiedził naszych Mieszkańców również w tym roku. Nie obyło się bez słodkich podarunków i świetnej zabawy, a także dobrych wróżb ukrytych w cukierkach. Dowodem tego, jak wspaniałe to były chwile, niech będą szczere uśmiechy wymalowane na twarzach Podopiecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii. 


Dziękujemy... 

Dom Pomocy Społecznej w Kątach pragnie przekazać najserdeczniejsze podziękowania dla Pani Agnieszki Stępień oraz Pana Artura Marciniaka za nieodpłatne przekazanie dwóch sztuk koncentratorów tlenu na rzecz naszych Mieszkańców. Przekazany dar ma ogromną wartość, nie tylko materialną. W sytuacji, jakiej doświadczamy stanowi gest, dzięki któremu świat zmienia się na lepsze, gdyż jest przejawem empatii i płynącej prosto z serca dobroci. 

 

U W A G A  !!!   ZAKAZ  ODWIEDZIN 

W związku z sytuacją epidemiologiczną, ryzykiem wirusowych zakażeń dróg oddechowych, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców wprowadza się BEZWZGLĘDNY ZAKAZ odwiedzin w naszym Domu. 

 

Dzień Kobiet & Mężczyzn 2020 

W dniu 10 marca 2020 roku cała społeczność naszego Domu świętowała. W tym bowiem dniu obchodziliśmy Dzień Kobiet & Mężczyzn. Zdjęcia do obejrzenia w galerii. 

 

Bal karnawałowy 2020

Wzorem lat ubiegłych w dniu 25 lutego 2020 roku w naszym Domu odbył się bal karnawałowy, okraszony wspaniałą zabawą. Nie mogło oczywiście zabraknąć pysznego poczęstunku z tej okazji. Zdjęcia można obejrzeć w galerii. 


Walentynki & urodziny Mieszkańców  2020

Tegoroczna zabawa walentynkowa w Domu Pomocy Społecznej w Kątach połączona były z urodzinami naszych Mieszkańców, którym życzymy samych serdeczności....
Zdjęcia - Galeria zdjęć. 


XXVIII Światowy Dzień Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Kątach 2020

W dniu 10 lutego 2020 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbyła się uroczystość, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Solarczyk w ramach obchodów XXVIII Światowego Dniach Chorego. Święto obchodzone jest z inicjatywy Św. Jana Pawła II w myśl słów Księgi Hioba: „Niewidomemu byłem oczami, choremu służyłem za nogi.” (HI 29,15) 
Wśród zaproszonych gości byli: Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia – Ks. Arkadiusz Zawistowski, Proboszcz Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy – Ks. Marek Kasprzak, kapelan Domu Pomocy Społecznej Św. Józefa w Mieni – Ks. Marek Chociej, Starosta Powiatu Mińskiego – Pan Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta Powiatu Mińskiego – Pan Witold Kikolski, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Mińskiego – Pani Alicja Cichoń, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim – Pan Janusz Zdzieborski, 
Siostry Zgromadzenia Kapucynek Najświętszego Serca Jezusowego z Siennicy, Siostry ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Ignacowie, dyrektorzy powiatowych jednostek samorządowych wraz z podopiecznymi.
Głównym elementem obchodów była uroczysta Liturgia, podczas której Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk wraz z Ks. Markiem Chociejem udzielili zgromadzonym namaszczenia sakramentem uzdrowienia chorych. Ta podniosła chwila była dla obecnych głębokim religijnym przeżyciem, którego duchową rangę podniosła oprawa muzyczna zapewniona przez Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusowego z Siennicy. A niezwykle pokrzepiające słowa wypowiedziane przez Jego Ekscelencję dodały sił i umocniły wszystkich zgromadzonych w sprawowaniu dalszej opieki nad osobami chorymi. W galerii zdjęć zamieszczamy zdjęcia z uroczystych obchodów Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Kątach.

 

Urodziny grudniowe 2019

Składamy serdeczne życzenia dla grudniowych jubilatów.
Zdjęcia – Galeria zdjęć

   

Mikołajki 2019 

W tym roku jak co roku do naszych mieszkańców przybył Mikołaj. Wszyscy byli grzeczni,  więc każdy zasłużył na prezent. Ten dzień zawsze daje wiele radości. 
Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Andrzejki 2019

Tego dnia na nasze magiczne zaproszenie, przybyła grupa uczniów z ZSS w Ignacowie, uczestnicy WTZ z Mińska Maz. oraz z PŚDS w Mińsku Maz., aby wspólnie spędzić ten czas wśród wróżek, które przepowiadały każdemu cudowną przyszłość. 
Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Urodziny listopadowe 2019

Jubilatom listopadowym, życzymy wszystkiego najlepszego. 
Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Dzień nauczyciela

Tego dnia spotkaliśmy się, aby podziękować Nauczycielom uczącym naszych Mieszkańców, za ich trud i poświęcenie, życząc pomyślności i wytrwałości w życiu jak i pracy.
Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Urodziny październikowe 2019

Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego.
Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Otwarcie i poświęcenie FONTANNY 20.09.2019r

Tego roku na malowniczym terenie naszej placówki została wybudowana fontanna, dodająca zabytkowemu dworkowi niesamowitego klimatu. Oficjalnego jej otwarcia dokonali Starosta Miński Pan Antoni Jan Tarczyński,   Wicestarosta Witold Kikolski,  Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Maz. Pan Janusz Zdzieborski, także jeden z wykonawców tego przedsięwzięcia Pan Rafał Czerepiński firma „Kostex” oraz nasza Dyrektor Pani Danuta Ekert. Poświecenia fontanny dokonał proboszcz parafii ks. Marek Kasprzak. W uroczystości wzięli udział również nasi mieszkańcy jak i pracownicy.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

„Magiczna jesień w Kątach 2019”


       Tegoroczna, cykliczna impreza integracyjna w Naszym Domu  odbyła się 12 września pod nazwą „Magiczna jesień w Kątach”. Jak zwykle staraliśmy się zapewnić naszym gościom wiele wyjątkowych atrakcji. Nie mogliśmy, nie zaprosić ponownie młodych artystów z Ukrainy, Teatru Tańca  "Kwieciste Gwiazdy", które tak jak w ubiegłym roku dostarczyły nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Nie obyło się również bez pokazu iluzjonisty, który wprowadził nas w świat magii. Bardzo dużą atrakcją cieszyły się warsztaty zoologiczne, na których przerażające gady pełzały po szyjach i dłoniach uczestników. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił nam lokalny zespół „Record”, który również akompaniował naszemu zakładowemu, nowo powstałemu chórowi. Wiele przyjemności naszym gościom sprawiła loteria fantowa w której nie było pustych losów, każdy wylosował coś ciekawego. Uczestnicy mieli możliwość zabawy w kąciku plastycznym, zabawy bańkami mydlanymi, przejażdżki bryczką, zmiany swego wizerunku w kąciku malowania twarzy, a także zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Były także: kram z serami, sójkami i swojskim przetworami z owoców oraz wata cukrowa i popcorn.
        Wszyscy zaproszeni goście zostali suto ugoszczeni przygotowanymi przez personel smakołykami. Były pyszności z grilla, tradycyjny bigos, żurek, pyszne jesienne placki ziemniaczane, przysmaki wiejskie, słodkości, owoce, kawa i herbata.
         Połączenie powyższych przyjemności sprawiło, że impreza była naprawdę  udana. 

Zdjęcia - Galeria zdjęć 

 

Urodziny czerwcowe 2019

Wszystkim urodzonym w tym ciepłym miesiącu życzymy wszystkiego najlepszego.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Piknik Rodzinny 2019

Ten dzień, sprawił naszym Mieszkańcom wiele radości. Mieli uroczystą możliwość spędzenia czasu ze swoimi bliskimi. Było bardzo miło.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Zagroda na końcu wsi 2019

Mieszkańcy naszego Domu wraz ze swymi nauczycielami wybrali się do miejsca, które sprawiło, że poczuli się, jakby cofnęli się w czasie o jakieś 100 lat.  Niesamowity klimat wiejskich obejść pozwolił im zapomnieć o tempie współczesnej cywilizacji. Gratulujemy pomysłodawcom tego miejsca i dziękujemy za umożliwienie nam poczucia się u Państwa tak błogo. Dziękujemy i pozdrawiamy.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

  

Urodziny kwietniowe 2019

Pozdrawiamy wszystkich urodzonych w kwietniu

Zdjęcia – Galeria zdjęć


Warszawska Papugania

To był niesamowity dzień, grupa Mieszkańców wraz z opiekunami wybrała się do Warszawskiej Papugarnii. Jest to miejsce w którym zwiedzający mają bezpośredni kontakt z ptakami. Mogą je karmić, głaskać czy nosić na rękach. Cudowne, kolorowe istotki są tak przyjazne, że przebywanie wśród nich daje zwiedzającym wiele radości.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Wspólne kolędowanie

 

21.12.2018

Dzień 21 grudnia upłynął w niezwykle miłej atmosferze świąt. Tego dnia nauczyciele oraz terapeuci wraz z Mieszkańcami zorganizowali wspólne śpiewanie kolęd.  

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

28.11.2018

Tego dnia Mieszkańców Nasz  Domu,  tradycyjnie jak co roku odwiedziły wróżki przepowiadające przyszłość.  Wśród wielu różnych wróżb nie zabrakło lania wosku wzbudzającego wśród obecnych  największe zainteresowanie. W tanecznej atmosferze w pełnej ciepła i życzliwości, upłynął czas andrzejkowy.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Urodziny październikowe 2018

 

Wszystkim osobom urodzonym w październiku życzymy dużo, dużo radości.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

 

„Złota jesień w Kątach”

13.09.2018r.

   W imprezie integracyjnej pod nazwą " Złota jesień w Katach" wzięło  udział  18 placówek w tym około 250 osób. Główną atrakcją imprezy był występ Teatru Tańca z Ukrainy "Kwieciste Gwiazdy", W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zabawy i przygody z garncarstwem, mogli spróbować własnych sił  na kole i samodzielnie polepić w glinie. Dla wielbicieli słodkości przygotowano niespodziankę w postaci waty cukrowej i popcornu. Wszyscy mogli zasmakować przepysznych specjałów: sójki mazowieckiej oraz serów z zagrody Pani Honoraty. Dla miłośników prac manualnych przygotowano kącik plastyczny w którym uczestnicy robili jeże i ludziki wykorzystując dary jesieni. Aby ten miły czas pozostał nie tylko w naszych sercach i wspomnieniach uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe fotografie w przygotowanej dla nich foto-budce. Akcentując jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w niebo zostało wypuszczone 100 balonów w barwach narodowych i wspólnie zaśpiewano pieśń "Ukochany kraj". Dla wielbicieli historii i militariów zorganizowano kącik patriotyczny,  prezentację stacjonarną czołgów jak i strojów wojskowych z okresu II wojny światowej przez członków Towarzystwa Pamięci VII Pułku Ułanów Lubelskich. Podczas imprezy goście mieli możliwość przejażdżki bryczką. Wiele radości sprawiła zabawa bańkami mydlanymi. Atrakcją zawierającą elementy terapii był bliski kontakt z Alpakami, przytulanie i głaskanie ich milutkiego futerka wywoływało ogromną radość i uśmiech wśród uczestników. Podczas imprezy można było zasmakować potraw przygotowanych przez personel placówki, była grochówka, pyszny bigos, potrawy z grilla oraz gorące placki ziemniaczane - potrawa kojarzona z jesienią. Nie obyło się bez słodkości, owoców, kawy, herbaty, był również kącik z przysmakami wiejskimi w tym przepyszny smalec. Zwieńczeniem imprezy była wspólna zabawa taneczna. Wesołym zabawom i tańcom nie było końca.Zdjęcia - Galeria zdjęć


„Powitanie lata”

14.06.2018r.

Tego dnia w Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni odbyła się Plenerowa Impreza Integracyjna pod tytułem 

„Powitanie Lata”- Kraina Kwitnącej Wiśni. Szum drzew w parku, pośród których odbywała się uroczystość, 

wprowadzał wyjątkowy nastrój tej imprezy. Dzień ten wszyscy obecni spędzili bardzo miło.

Zdjęcia – Galeria zdjęć 


 IV Piknik Rodzinny 2018r.

10 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbył się IV Piknik Rodziny.  Nauczyciele, Terapeuci oraz Mieszkańcy

 przygotowali zabawną inscenizację pod tytułem „ Baśniowy ambaras”.

Pogoda dopisała więc wszyscy obecni spędzili miłe chwile na świeżym powietrzu.

Zachęcemy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć


Terapia zajęciowa w DPS

Ostatni czas z życia Terapii w naszym Domu:

- zabawy manualne z klockami, wyklejankami, malowanie i oczywiście czytanie,

- wyjazd do Teatru,

- wyjazd do McDonald’s,

- przejazd pociągiem połączony ze spacerem po rezerwacie leśnym w Rudce,

- wyjazd do Cyrku,

- inscenizacja kabaretowa spektaklu teatralnego w DPS , pt. „Bajka się psuje, gdy przyroda choruje”,

- wspólne pieczenie ciasta...

w kilku słowach,  wszystkiego po troszeczku.

Zdjęcia przedstawiają najlepiej, jak się mamy – zapraszamy do Galerii zdjęć

 

 „Śpiewać każdy może”

07.06.2018r.

W Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni  tradycyjnie jak co roku odbył się Piknik Integracyjny pod tytułem 

„Śpiewać każdy może”.  Z okazji  jubileuszu  100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzonego w tym roku 

w Polsce,utwory wybrane do konkursu były poświęcone miłości do ojczyzny.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

 Urodziny czerwcowe/Dzień Dziecka

04.06.2018r.

Tego dnia obchodziliśmy podwójną uroczystość - Urodziny oraz Dzień Dziecka. Słodki tort oraz wesoła muzyka, 

wprowadziły wszystkich obecnych w błogi, dziecięcy nastrój.

Zdjęcia – Galeria zdjęć


 ZOO

28.05.2018r.

Grupa Mieszkańców naszego Domu wraz ze swoimi Nauczycielami spędzili urokliwy czas pośród egzotycznych zwierząt 

w warszawskim ZOO. 

Zdjęcia – Galeria zdjęć


 Integracyjny Tor Przeszkód 2018

23.04.2018

W dniu 23 kwietnia 2018 roku po raz kolejny odbył się Integracyjny Tor Przeszkód, w którym udzial wzięli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Motywem tegorocznych zmagań były nasze symbole narodowe. Przegranych nie było. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale za udział w zabawie.   

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Bal karnawałowy 2018                                              

08.02.2018                                                            
Po wspaniale spędzonych feriach zimowych, obfitujących w wiele atrakcji dla naszych Mieszkańcow, nadszedł czas na bal karnawałowy. Balony, zwoje serpentyn, bajkowe stroje...  Jak karnawał, to karnawał !
Zapraszamy do odwiedzenia Galerii zdjęć.           

                                                        

    Akcja GWIAZDOR 2017   
Na czubku choinki gwiazda złota niech zabłyśnie piękna, duża, by Święty Mikołaj idąc zobaczył ją aż z podwórka.  Zaświecimy lampek tuzin niech choinka pięknie świeci, niech święty Mikołaj widzi, że czekają grzeczne "dzieci". 

Dziękujemy za wielkie serca i otrzymane prezenty :-)

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Indiańska  jesień

15.09.2017
W dniu 15 września 2017 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbyła się impreza integracyjna pod nazwą "Indiańska jesień", podczas której gosci zaproszono na spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej za sprawą zespołu Huu-Ska Luta specjalizującego sie w pokazach tradycyjnych indiańskich tanców. Można było również odwiedzić tradycyjną wioskę indiańską, obejrzeć pokaz jazdy konnej w wykonaniu członków Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Ponadto program imprezy przewidywał różnorodne zabawy zręcznościowe i humorystyczne, zawody strzeleckie, przejażdżkę bryczką, malowanie buziek, kram z serami, pokaz sprzętu ortopedycznego, fotobudkę. Dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek: bogos, potrawy z grilla, słodkości, ciepłe i zimne napoje. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w Galerii zdjęć
.


Park rozrywki - Farma Iluzji

18.07.2017

W dniu 18 lipca 2017 roku Mieszkańcy naszego Domu mieli możliwość przeżyć przygodę na granicy magii i rzeczywistości, przygodę, która nie tylko inspiruje, ale również pozwala miło spędzić czas na łonie natury, łącząc przyjemność odpoczynku na świeżym powietrzu z możliwością doznania niesamowitych iluzji, które na długo pozostaną w pamięci. W parku rozrywki znajduje się jedyna na świecie podniesiona na balonach Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, wiklinowy labirynt i wiele innych atrakcji… Zdjęcia do obejrzenia w Galerii zdjęć.

Powitanie Lata w DPS „Jedlina” w Mieni

22.06.2017
W dniu 22.06.2017 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni odbyła się  XIII edycja integracyjnej imprezy plenerowej pod hasłem „ Powitanie lata”.  Uczestnicy imprezy brali udział w grach i zabawach sportowych: z chustą animacyjną, zabawach rekreacyjno- sportowych, w  akcji plastycznej „malowanie latawców”,  mogli również uczestniczyć w przejażdżce konno w siodle oraz bryczką po lesie.  Chętnie korzystali z bungee,  strzelnicy sportowej oraz kącika doświadczalnego. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna z zespołem muzycznym „HEROS”.  Galeria zdjęć

 

Śpiewać każdy może 2017

08.06.2017

W dniu 8 czerwca 2017 roku po raz XIII odbył się Piknik Integracyjny pn. Śpiewać każdy może organizowany przez Dom Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni. Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niedostosowanych Społecznie SIGMA, a patronatem objął imprezę Starosta Miński – Antoni Jan Tarczyński. Wydarzeniom na scenie towarzyszyły: wystawa prac mieszkańców DPS, stoiska ze specjałami kuchni regionalnej, potrawami z grilla, watą cukrową i lodami, a także wiele innych atrakcji. Zapraszamy do Galerii zdjęć


W królestwie zwierząt...

29.05.2017

W dniu 29 maja 2017 roku  uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz ze swoimi nauczycielami odwiedzili warszawskie zoo. Wizyta w królestwie zwierząt o tej porze roku, to nie lada atrakcja dla dzieci. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska żyrafę, słonia, hipopotama czy małpy człekokształtne. Żadna książka nie da tego, co ujrzenie świata zwierząt i roślin własnymi oczami. Wycieczka do zoo była zaplanowaną, wspaniałą formą nauczania poza salą terapeutyczną – terapią przyrodą. Zdjęcia – Galeria zdjęć.

 

Urodziny majowe 2017

25.05.2017

Gorące życzenia dla wszystkich jubilatów. Zdjęcia - w Galerii zdjęć

 

Wesołe Nutki w Mińsku Mazowieckim

24.05.2017

W dniu 24 maja  2017 roku  nasi Podopieczni gościli na corocznej imprezie pod nazwą "Wesołe Nutki" w Mińsku Mazowieckim. W Galerii zdjęć zamieszczamy fotografie z tego wydarzenia.

 

Piknik Rodzinny 2017 

21.05.2017

W niedzielę - 21 maja 2017 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbył się Piknik Rodzinny,  będący doskonałą okazją na spędzenie miłych chwil w cieplej, rodzinnej atmosferze.Tegoroczne spotkanie zaszczyciło grono wspaniałych gości: Pan Daniel Milewski - Poseł na Sejm RP, Pan Antoni Jan Tarczyński - Starosta Miński, Pan Piotr Stępień  - Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Mińskiego,  Pan Janusz Zdzieborski - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim  oraz  Rodziny i  Przyjaciele Mieszkańców placówki. Po przywitaniu gości, Pani Danuta Maria Ekert - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kątach zaprosiła na przedstawienie teatralne pt. „Rzepka”.  Podczas występu wspaniałe talenty aktorskie zaprezentowali Mieszkańcy, nauczyciele oraz terapeuci.   W podziękowaniu za przybycie wszyscy goście otrzymali drobne upominki, wykonane przez naszych Podopiecznych. Kolejnym punktem programu były rodzinne spotkania na świeżym powietrzu. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, owoce, ciepłe i zimne napoje. Goście mogli posilić się również kiełbaską z grilla oraz żurkiem.

Piknik Rodzinny w Domu Pomocy Społecznej w Kątach odbył się po raz trzeci.  Pogoda dopisała, humory również.  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zachęcamy do odwiedzania naszej placówki.

Zdjęcia - Galeria zdjęć.

 

Kolędowanie

21.12.2016

Zgodnie z tradycją w naszym Domu, odbyło się świąteczne kolędowanie.  Nasi nauczyciele z ZSS w Ignacowie oraz terapeuci wraz z Mieszkańcami,  w niezwykle świątecznej atmosferze,  spędzili  czas na śpiewaniu kolęd.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Mikołajki

20.12.2016

W tym roku Dom naszych Mieszkańców w roli Św. Mikołaja odwiedzili przedstawiciele Akcji  „Gwiazdor”, której  ideą  jest obdarowanie prezentami  podopiecznych takich placówek  jak nasza.  Darczyńcami tej akcji są Pracownicy dużych firm korporacyjnych, którzy pragną podarować odrobinę szczęścia innym.   Akcja jest niezwykle szlachetna.  

Dla naszych Mieszkańców dzień ten, był wyjątkowy. 

Bardzo, bardzo serdecznie  dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do sprawienia radości naszym Mieszkańcom.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Urodziny grudniowe

16.12.2016

Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia oraz wszystkiego najlepszego.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

Na kowbojskim szlaku…

15.09.2016

W dniu 15 września 2016 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kątach pod honorowym patronatem Starosty Mińskiego odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Jesień w Kątach. Na kowbojskim szlaku…” zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niedostosowanych Społecznie „SIGMA” w Mieni.
Wśród przybyłych gości wyróżnić można Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Marka Solarczyka,
Posła na Sejm RP Pana Daniela George’a Milewskiego, Wicewojewodę Mazowieckiego Pana Sylwestra Dąbrowskiego, Starostę Mińskiego  Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego, Wicestarostę Mińskiego Pana Krzysztofa Płochockiego, Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Mińskiego Pana Piotra Stępień, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim Pana Janusza Zdzieborskiego, Wójta Gminy Siennica Pana Grzegorza Zielińskiego, przedstawicielkę Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej Panią Annę Misiak, dyrektorów i przedstawicieli zaproszonych placówek pomocowych, tj. Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” w Mieni, Domu Pomocy Społecznej Św. Józefa w Mieni, Domu Pomocy Społecznej „Nad Stawami” w Siedlcach, Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych „Możesz więcej” w Nowym Zglechowie, Domu Dziecka w Falbogach, Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach,  Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas DWP  w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy oraz gospodarzy – Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Nad całością przedsięwzięcia czuwali niezastąpieni  wolontariusze ze szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.
Gości przywitała Pani Danuta Maria Ekert Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kątach oddając  głos Panu Krzysztofowi Płochockiemu – Wicestaroście Mińskiemu, który dokonał uroczystego otwarcia imprezy. Następnie gości zaproszono na pokaz kowbojskiego rzemiosła w wykonaniu członów Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Ponadto program imprezy przewidywał prezentacje taneczne w stylu country przedstawicieli zaproszonych placówek, pokaz alpak, zawody strzeleckie, przejażdżkę wozem z prerii, ujeżdżanie byka, malowanie twarzy, kram z serami.  Oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół „Safari”. Dla wszystkich uczestników przewidziano suty poczęstunek: bigos, potrawy z grilla, słodkości, ciepłe i zimne napoje.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć – Galeria zdjęć

 

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24.06.2016

„Nie tylko z książek płynie nauka

z serca nauczać to jest wielka sztuka

Dziękujemy za wspólną pracę

życzymy miłego wypoczynku

i czekamy na spotkanie we wrześniu”.

 

 

„Śpiewać Każdy Może”

08.06.2016

Piknik integracyjny w Domu Pomocy Społecznej Św. Józefa w Mieni  pod nazwą „Śpiewać każdy może”, to doskonałe wydarzenie, które umożliwia wyłonić wiele ukrytych talentów  z pośród tych którzy nas otaczają.

 

Wesołe nutki

25.05.2016

Mieszkańcy  wraz z nauczycielami  uczestniczyli w  tegorocznym  przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe nutki”  w Mińskim MDK.

 

Tor przeszkód

23.05.2016

W tym dniu zaproszeni uczniowie ze szkoły w Ignacowie wraz z grupą naszych mieszkańców wzięli udział w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycieli oraz terapeutów.  Wszyscy  dzielnie pokonywali kolejne zadania.  Każdy z uczestników otrzymał medal oraz smaczną nagrodę za swe osiągnięcia.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

 

PIKNIK RODZINNY

22.05.2016

Piknik rodzinny to doskonały czas na spędzenie miłych chwil z bliskimi.  Po raz drugi zorganizowaliśmy rodzinne spotkanie w plenerze.  Goście dopisali, wszyscy odjechali  uśmiechnięci i zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – Galeria zdjęć.

 

Farma iluzji

17.05.2016

Grupa Mieszkańców wraz z Nauczycielami  tego dnia przeniosła się w świat iluzji. Miejsce, które odwiedzili dostarczyło im wiele emocji i wrażeń.

Zdjęcia – Galeria zdjęć.

 

Urodziny kwietniowe 2016

Gorące życzenia dla wszystkich jubilatów.

Zdjęcia – Galeria zdjęć

  

Pierwszy Dzień Wiosny

21.03.2016

Wiosnę przywitaliśmy wesoło i kolorowo.  Występ naszych  Mieszkańców, Nauczycieli oraz Terapeutów odświeżył wszystkim obraz  nadchodzącej wiosny.Dofinansowanie z projektu UE - Wsparcie dla Mazowsza
Created by ARISCO
Copyright © 2021 DPS Kąty. Wszelkie prawa zastrzeżone